71 723 49 35

ul. Rysia 1a/255

Wrocław, 53-656

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sieci szeregowe poprzez WiFi na okrętach

Aby umożliwić jak najbardziej efektywną pracę automatyki okrętowej, statki wyposażane są w szereg systemów sterowania oraz systemów pomiarowych. Każdy okręt posiada dziesiątki kilometrów okablowania. W dalszym ciągu większość urządzeń pomiarowych opiera się na szeregowych protokołach RS-232 czy RS-485. Wykorzystanie serwerów szeregowych, przewodowych lub bezprzewodowych, ogranicza stosowanie kilometrów kabli i akcesoriów typu wzmacniacze i powielacze sygnałów szeregowych oraz  olbrzymie koszty związane z ich integracją. Ważnym atutem jest integracja poszczególnych systemów do jednej sieci Ethernet, która jest standardem używanym praktycznie przez każdego producenta sprzętu.
B&B electronics oferuje bezprzewodowy serwer szeregowy ESR414W, który z powodzeniem używany jest już w wielu systemach jednostek okrętowych. Serwer zapewnia dostęp do wszystkich gromadzonych danych oraz ich przetwarzanie poprzez istniejące już na okrętach sieci WiFi.


Głowne zalety zastosowania serwerów bezprzewodowych B&B :

  • wiele możliwości jakie dają interfejsy RS-232/422/485, zapewniają elastyczność pracy różnych urządzeń,
  • możliwość wykorzystania istniejącej sieci bezprzewodowej WiFi (802.11),
  • zastosowanie szyfrowanych protokołów, które zapobiegają dostępowi do sieci osobom nieautoryzowanym.

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco! Otrzymasz regularnie informacje o produktach, wydarzeniach oraz promocjach.

O nas

NaviNet jest firmą inżynierską specjalizującą się w systemach transmisji danych dla automatyki i przemysłu. Rynek motoryzacji i transportu to nasi główni odbiorcy. Dostarczamy rozwiązania dla sieci CAN (interfejsy, gateway'e, przyrządy diagnostyczne i pomiarowe, LIN, CANopen, DeviceNet, J1939), aplikacji radiowych (transmisja szeregowa i GSM, WiFi, Bluetooth), ethernetu przemysłowego (konwertery, serwery, switche, modemy xDSL, routery) Więcej...

About us

NaviNet is an engineering company specializing in data transmission systems for automation and industry. Automotive and transportation market are our main customers. We provide solutions for the CAN networks (interfaces, gateways, diagnostic tools and measurement, LIN, CANopen, DeviceNet, J1939), radio applications (serial transmission, GSM, WiFi, Bluetooth), Industrial Ethernet (converters, servers, switches, modems, xDSL , routers).