71 723 49 35

ul. Rysia 1a/255

Wrocław, 53-656

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wykorzystanie switchy zarządzalnych do monitorowania stacji trafo

Wykorzystanie switchy
przemysłowych - stacja trafo Utrzymanie stacji trafo w ciągłej i bezawaryjnej pracy nie jest tak łatwe jak mogłoby się wydawać. Zakłócenia oraz awarie występują tutaj bardzo często. Nie wiadomo kiedy i jaki sprzęt może ulec uszkodzeniu w normalnych warunkach pracy lub co zostało uszkodzone podczas przepieć w systemie wynikających np. z warunków atmosferycznych. Jeśli na stacji nie ma wykwalifikowanego pracownika w danym momencie, naprawa lub wymiana urządzenia może być czasochłonna ponieważ wiąże się to z dojazdem do miejsca uszkodzenia odpowiednich osób. Z drugiej strony przedsięwzięcia takie są również dość kosztowne.

Po awarii przedsiębiorstwo energetyczne nie może sprzedać energii do klienta do czasu usunięcia usterki. Z kolei klient może nie być zadowolony z długiego czasu przestoju jego przedsiębiorstwa.

Dzięki zastosowaniu sieci Ethernet oraz wykorzystanie przemysłowych switchy zarządzalnych B&B możemy przesyłać informacje z urządzeń w stacji trafo. Czujniki z różnych urządzeń przesyłają informacje o swoim statusie poprzez sieć. Gdy zachodzą jakiekolwiek nieprawidłowości, technik w biurze otrzymuje informacje jakie urządzenie uległo awarii.

B&B posiada ponad 250 klientów na całym świecie, którzy z powodzeniem stosują switche przemysłowe Elinx™ Model EIR508-T do zastosowań w energetyce. Wysoka niezawodność, łatwość konfiguracji oraz przystępna cena są wysokim atutem switchy B&B .

       

 

 

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco! Otrzymasz regularnie informacje o produktach, wydarzeniach oraz promocjach.

O nas

NaviNet dostarcza rozwiązania dla Przemysłu 4.0. Są to urządzenia służące do transmisji danych w automatyce, energetyce i przemyśle. Gównymi odbiorcami są  branże transportu szynowego, automotive oraz integratorzy systemów automatyki. Oferujemy rozwiązania dla sieci CAN (LIN, CANopen, DeviceNet, J1939), bramki Smart Grid, radiomodemy wieloprotokołowe, urządzenia dla ethernetu przemysłowego. Więcej...

About us

NaviNet provides solutions for Industry 4.0. These are devices for data transmission in automation, energy and industry. The main recipients are the rail transport and automotive industries as well as automation system integrators. We offer solutions for CAN networks (LIN, CANopen, DeviceNet, J1939), Smart Grid gateways, multi-protocol radio modems, devices for industrial Ethernet.