71 723 49 35

ul. Rysia 1a/255

Wrocław, 53-656

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Radiomodemy w transmisji danych w zakładach przerobu złomu metali

Firma Relpol S.A. wykorzystała radiomodem TinyOne Pro do realizacji projektu dla firmy Scholz Polska  Sp. z o.o.(zakłady przerobu złomu matali). Radiomodemy przemysłowe pracują z Systemem Stacjonarnych Monitorów Promieniowania typu SMP-4/100. System ten został opracowany przez inżynierów z działu rozwoju firmy Relpol S.A. przy ścisłej współpracy specjalistów z Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Świerku i Łodzi oraz kadry naukowej z Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Radiomodemy zostały zainstalowane w następujących lokalizacjach:

Oddziały Scholz Polska w Gubinie - 1 kpl., Szamotułach 1 kpl., Inowrocławiu - 1kpl. i Włocławku - 3 szt.

relpol top

Kierownik Działu Serwisu P.O. mówi: "Potwierdzam wysoką jakość komunikacji, realizowanej za pomocą modemów radiowych TinyOne Pro. Środowisko nie jest sprzyjające, wszędzie są hałdy złomu metali, dla pewności moc radiomodemów ustawiona jest na ich maksymalną wartość. Odległości wydają się niewielkie (do 100m), ale w tym wypadku bardzo liczy się jakość przekazu. Aplikacja nadzorująca pracę systemów monitorowania promieniowania (zespoły detektorów z modułami obróbki) znajduje się na panelu operatorskim w budynku."

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco! Otrzymasz regularnie informacje o produktach, wydarzeniach oraz promocjach.

O nas

NaviNet jest firmą inżynierską specjalizującą się w systemach transmisji danych dla automatyki i przemysłu. Rynek motoryzacji i transportu to nasi główni odbiorcy. Dostarczamy rozwiązania dla sieci CAN (interfejsy, gateway'e, przyrządy diagnostyczne i pomiarowe, LIN, CANopen, DeviceNet, J1939), aplikacji radiowych (transmisja szeregowa i GSM, WiFi, Bluetooth), ethernetu przemysłowego (konwertery, serwery, switche, modemy xDSL, routery) Więcej...

About us

NaviNet is an engineering company specializing in data transmission systems for automation and industry. Automotive and transportation market are our main customers. We provide solutions for the CAN networks (interfaces, gateways, diagnostic tools and measurement, LIN, CANopen, DeviceNet, J1939), radio applications (serial transmission, GSM, WiFi, Bluetooth), Industrial Ethernet (converters, servers, switches, modems, xDSL , routers).