71 723 49 35

ul. Rysia 1a/255

Wrocław, 53-656

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Awaria sieci automatyki - jak zaradzić problemom.

Popularność Ethernetu przemysłowego wzrasta w bardzo szybkim tempie. Coraz większa ilość zakładów przemysłowych, wykorzystuje Ethernet jako medium transmisyjne w automatyce.

Lecz wiele z sieci nie jest wystarczająco monitorowana. Jest to spowodowane faktem, iż inżynierowie utrzymania ruchu nie zawsze są wyposażeni w odpowiednie narzędzia diagnostyczne. Nie zawsze sprawą priorytetową jest odpowiednie zabezpieczenie sieci automatyki dla sprawnego oraz bezawaryjnego działania.

Bez możliwości skutecznej diagnostyki sieci w zakładzie, personel czuwający nad procesami produkcji, nie zawsze jest w stanie określić moment, w którym mogą wystąpić lub wystąpiły problemy związane z przesyłaniem danych. Wykorzystując odpowiednie narzędzia, możemy nieustannie śledzić wszystkie zdarzenia występujące w sieci. Przekłada się to na większą niezawodność w działaniu sieci oraz pozwala szybko określić co jest powodem problemu. Dzięki odpowiednim informacjom, usterkę można szybko zlokalizować, zidentyfikować a następnie przejść do usunięcia zaistniałej awarii.

elektr

Oprogramowanie dla sieci biurowych jest mniej przyjazne dla personelu utrzymania ruchu, a do obsługi i wychwytywania błędów potrzebny jest specjalista IT. Czas reakcji przy naprawie problemów w sieci biurowej nie jest tak istotny jak w przypadku sieci przemysłowej.W wielu zakładach przemysłowych, pracownicy odpowiedzialni za utrzymanie ruchu nie są specjalistami systemów sieciowych IT. Utrzymanie linii produkcyjnej wymaga stałego, 24 godzinnego dozoru. Nie zawsze wykwalifikowany pracownik IT jest dostępny i może pomóc w rozwiązaniu problemu. Stąd pracownicy utrzymania ruchu potrzebują narzędzia które w szybki i intuicyjny sposób pomoże im w zdiagnozowaniu problemu. Bez odpowiednich narzędzi do zarządzania, awaria w sieci może być trudna do zdiagnozowania, przez co wydajność systemu nie jest na najwyższym poziomie. Długi czas rozpoznawania i diagnozowania problemu bez odpowiednich narzędzi może być bardzo kosztowny, a jest to związane z przestojem produkcji który jest niepożądany dla każdego rodzaju produkcji.

               Na rynku nie brakuje produktów do diagnostyki sieci. Firmy takie jak IBM, Cisco, Computer Associates, Hewlett-Packard, Microsoft, Sun Microsystems, Juniper Networks i wiele innych oferują oprogramowanie do zarządzania siecią. Większość z nich to rozwiązania przeznaczone dla złożonych sieci korporacyjnych. Są one bardzo kosztowne, a do ich obsługi wymagana jest wysoka wiedza IT aby je efektywnie wykorzystywać. Rozwiązania te nie są stosowane w sieciach przemysłowych z prostego względu, utrzymanie ruchu to nie tylko sieć przemysłowa ale również wiele urządzeń, maszyn które trzeba diagnozować, dozorować i serwisować. Stąd rozwiązania dla IT nie są dedykowane dla sieci przemysłowych, są one zbyt skomplikowane do stosowania na poziomie produkcyjnym. Inżynierowie utrzymania ruchu potrzebują narzędzi które pozwolą im szybko i łatwo zauważyć nieprawidłowości w działaniu sieci. Pomogą im łatwiej komunikować się z platformą IT.

              Z myślą o personelu utrzymania ruchu, firma Network Vision stworzyła aplikację IntraVUE. Dzięki graficznej wizualizacji topologii sieci, personel w łatwy i szybki sposób zauważy nieprawidłowości w jej działaniu. Program w czasie rzeczywistym informuje o zakłóceniach występujących w sieci oraz o stanie urządzeń do niej podłączonych. W IntraVUE znajdziemy wszystkie funkcje potrzebne do zdiagnozowania usterek urządzeń w sieci oraz stanów przedawaryjnych. Funkcja alarmowania oraz zdalnego przeglądania stanu sieci pozwala na szybką reakcję ze strony personelu w celu usunięcia usterek.

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco! Otrzymasz regularnie informacje o produktach, wydarzeniach oraz promocjach.

O nas

NaviNet dostarcza rozwiązania dla Przemysłu 4.0. Są to urządzenia służące do transmisji danych w automatyce, energetyce i przemyśle. Gównymi odbiorcami są  branże transportu szynowego, automotive oraz integratorzy systemów automatyki. Oferujemy rozwiązania dla sieci CAN (LIN, CANopen, DeviceNet, J1939), bramki Smart Grid, radiomodemy wieloprotokołowe, urządzenia dla ethernetu przemysłowego. Więcej...

About us

NaviNet provides solutions for Industry 4.0. These are devices for data transmission in automation, energy and industry. The main recipients are the rail transport and automotive industries as well as automation system integrators. We offer solutions for CAN networks (LIN, CANopen, DeviceNet, J1939), Smart Grid gateways, multi-protocol radio modems, devices for industrial Ethernet.