71 723 49 35

ul. Rysia 1a/255

Wrocław, 53-656

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

IntraVUE - monitoring i diagnostyka urządzeń w sieciach IP

IntraVUE jest aplikacją stworzoną dla pracowników personelu utrzymania  ruchu w zakładzie przemysłowym. Eelektrycy, energetycy, technicy utrzymania ruchu,  którzy nie są ekspertami w zakresie sieci przemysłowych IP  . Dzięki graficznej wizualizacji topologii  sieci, personel w łatwy i szybki sposób dostrzeże nieprawidłowości w jej działaniu.  Program w czasie rzeczywistym informuje o zakłóceniach w sieci oraz  o stanie urządzeń do niej podłączonych. Tradycyjne narzędzia służące do zarządzania  siecią są często zbyt skomplikowane, a do ich obsługi potrzeba wykwalifikowanych  pracowników IT. Hiperboliczna reprezentacja sieci ethernet pozwala na  łatwe przemieszczanie urządzeń po ekranie. Na jednym monitorze możliwe jest wyświetlenie informacji nawet o kilkuset urządzeniach IP. Urządzenia te mogą być pokazane jako miniatury, ikony lub adresy IP.  IntraVUE obsługuje sieci standardowego ethernetu lub pracujące z protokołem EtherNet/IP, ModbusTCP, FF HSE i Profinet. Potrafi zeskanować nie tylko jedną sieć lokalną ale również sieci z wielu podklas C znajdujące się za routerami.

IntraVUE 240x180IntraVUE pomaga w rozwiązywaniu typowych problemów sieci ethernetu przemysłowego takich jak: zdublowane adresy IP lub MAC, sztormy broadcastów czy nadmierna zajętość pasma. Program automatycznie mapuje schemat sieci, natychmiast pokazując zachodzące w niej zmiany. Zwiększa on bezpieczeństwo sieci, identyfikując obce urządzenia lub komputery (adres, miejsce i czas podłączenia) a także informuje o przemieszczeniu urządzenia na inny port lub do innej lokalizacji.

IntraVUE obsługuje sieci standardowego ethernetu lub pracujące z protokołem EtherNet/IP, ModbusTCP, FF HSE i Profinet. Potrafi zeskanować nie tylko jedną sieć lokalną ale również sieci z wielu podklas C znajdujące się za routerami.

v2 export smBardzo przydatną cechą jest możliwość automatycznej dokumentacji wszystkich urządzeń w sieci. W ciągu jednej chwili otrzymujemy zestawienie w pliku xls, podające podstawowe dane klikuset urządzeń: adres IP, adres MAC, nazwa, lokalizacja, numer portu urządzenia nadrzędnego oraz wszystko co zostanie odczytane z użyciem protokołu SNMP.

W wypadku awarii urządzenia IntraVUE poinformuje o tym fakcie za pomocą wiadomości e-mail odpowiednią osobę. Jeśli będzie wymagana natychmiastowa wymiana wadliwego sprzętu, funkcja Auto-IP automatycznie skonfiguruje do pracy podmienione urządzenie nadając mu ten sam adres IP. Oznacza to iż wymiany dokonać może w środku nocy osoba nie będąca specjalistą IT. Po prostu weźmie z magazynu identyczne urządzenie jak podświetlone w IntraVUE i je wymieni.

Program informuje w czasie rzeczywistym o trendach wszystkich urządzeń łatwo identyfikując niższą przepustowość lub problemy z łączem między urządzeniami. Monitorowane są kluczowe parametry w celu łatwego ustalenia źródła sztormu broadcastów, błędów połączeń lub nietypowego zachowania urządzeń. Pozwala to na wykrycie stanów przedawaryjnych i odpowiednio szybkie podjęcie kroków zaradczych.

Tresholds 240x180IntraVUE łatwo integruje się z programami typu HMI/SCADA dodająć do informacji o stanie procesu informacje o stanie sieci.

IntraVUE dostarcza wyczerujące logi zdarzeń zaistniałych w sieci. Analiza online lub offline pozwala na identyfikację urządzenia i czasu wystąpienia zdarzenia.

IntraVUE radzi sobie także z sieciami wirtualnymi tzw. VLANami oraz topologią typu ring (pierścień redundancji). Konfiguracja sieci podlega ciągłej archiwizacji w celu szybkiego przywrócenia stanu z przed awarii.

IntraVUE w odróżnieniu od podobnych programów producentów sprzętu sieciowego, jest niezależne od marki urządzenia. O jakości tego oprogramowania świadczy tytuł Produktu Roku 2004 nadany przez czytelników Control Engineering.

 
Elastyczny model cenowy pozwala zastosować program przez użytkowników posiadających tylko kilka urządzeń po instalacje sieci rozproszonych obsługujących ich tysiące. Płaci się za ilość monitorowanych urządzeń. W miarę rozwoju sieci dokonuje się tylko upgrade'u oprogramowania. Licencjonowanie za pomocą klucza USB pozwala na instalację programu na kilku komputerach i okresowe inwentaryzowanie wielu sieci.

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco! Otrzymasz regularnie informacje o produktach, wydarzeniach oraz promocjach.

O nas

NaviNet jest firmą inżynierską specjalizującą się w systemach transmisji danych dla automatyki i przemysłu. Rynek motoryzacji i transportu to nasi główni odbiorcy. Dostarczamy rozwiązania dla sieci CAN (interfejsy, gateway'e, przyrządy diagnostyczne i pomiarowe, LIN, CANopen, DeviceNet, J1939), aplikacji radiowych (transmisja szeregowa i GSM, WiFi, Bluetooth), ethernetu przemysłowego (konwertery, serwery, switche, modemy xDSL, routery) Więcej...

About us

NaviNet is an engineering company specializing in data transmission systems for automation and industry. Automotive and transportation market are our main customers. We provide solutions for the CAN networks (interfaces, gateways, diagnostic tools and measurement, LIN, CANopen, DeviceNet, J1939), radio applications (serial transmission, GSM, WiFi, Bluetooth), Industrial Ethernet (converters, servers, switches, modems, xDSL , routers).