71 723 49 35

ul. Rysia 1a/255

Wrocław, 53-656

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Monitoring przepływu sprężonego powietrza poprzez Ethernet w fabryce LG

W fabryce LG, w podwrocławskich Biskupicach Podgórnych, sprężone powietrze jest szeroko wykorzystywane w procesach produkcyjnych. Tak, jak w przypadku prądu, gazu, wody itp., istnieje potrzeba dokładnych pomiarów ilości zużytego, sprężonego powietrza. Do pomiarów stosuje się różnego typu przepływomierzy powietrza. Urządzenie takie może podawać chwilowe wartości przepływu na zintegrowanym wskaźniku lub dodatkowo udostępniać dane poprzez wbudowany interfejs.

W LG, jednym z problemów był brak możliwości pomiarów sprężonego powietrza. Wychodząc naprzeciw potrzebom, firma Vector dostarczyła odpowiedni przepływomierz z interfejsem RS-485, który został zamocowany na głównej magistrali,  przesyłającej sprężone powietrze ze sprężarkowni do hal produkcyjnych. Następnie firma NaviNet, podjęła się udostępnić informacje z przepływomierza w zakładowej sieci ethernet. W tym celu, zastosowano ethernetowy serwer szeregowy ESP901 firmy B&B Electronics. 2 żyłowy interfejs RS-485 przepływomierza, połączono z portem szeregowym w serwerze ESP901, który został połączony z ogólnozakładowa siecią  LAN poprzez wbudowany port ethernet 10/100 Mbps. Proces zakończyła odpowiednia konfiguracja ESP901 oraz instalacja oprogramowania do akwizycji i prezentacji danych oraz do monitorowania przepływu powietrza, na dedykowanym PC. Program ten umożliwia również archiwizowanie logów z przepływomierza do późniejszej analizy. Dzięki specjalnym sterownikom i wbudowanemu serwerowi www ESP901, możliwe jest "podglądanie" przepływomierza z dowolnego komputera w sieci LAN lub poprzez internet, za pomocą przeglądarki internetowej.

lg

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco! Otrzymasz regularnie informacje o produktach, wydarzeniach oraz promocjach.

O nas

NaviNet jest firmą inżynierską specjalizującą się w systemach transmisji danych dla automatyki i przemysłu. Rynek motoryzacji i transportu to nasi główni odbiorcy. Dostarczamy rozwiązania dla sieci CAN (interfejsy, gateway'e, przyrządy diagnostyczne i pomiarowe, LIN, CANopen, DeviceNet, J1939), aplikacji radiowych (transmisja szeregowa i GSM, WiFi, Bluetooth), ethernetu przemysłowego (konwertery, serwery, switche, modemy xDSL, routery) Więcej...

About us

NaviNet is an engineering company specializing in data transmission systems for automation and industry. Automotive and transportation market are our main customers. We provide solutions for the CAN networks (interfaces, gateways, diagnostic tools and measurement, LIN, CANopen, DeviceNet, J1939), radio applications (serial transmission, GSM, WiFi, Bluetooth), Industrial Ethernet (converters, servers, switches, modems, xDSL , routers).