71 723 49 35

ul. Rysia 1a/255

Wrocław, 53-656

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

CANnector - wielofunkcyjne urządzenie dla CAN

  • Hits: 1581

Nowe urządzenie w ofercie IXXAT, CANnector - wielofukcyjne urządzenie dla magistrali CAN(FD) i LIN. Jest to elastyczne rozwiązanie o funkcjonalności data loggera, mostu i extendera magistrali. CANnector jest rozszerzeniem podobnych urządzeń z serii CAN@net NT i CANbridge NT, uzupełniony o funkcje data loggera i dodatkowe interfejsy.

Podobnie jak CAN@net NT i CANbridge NT, CANnector jest samodzielnym urządzeniem, co oznacza, że nie jest wymagany PC do jego pracy. Oferowane są 3 prekonfigurowane wersje, oprócz podstawowej.

CANnector Range - wydłużenie zasięgu sieci CAN(FD) poprzez Ethernet lub jako interfejs CAN podłączony do PC.

CANnector Bridge - CAN(FD) bridge/gateway opartych o ramki lub sygnały z dodatkowymi funkcjami jak np. operacje na danych zmiennoprzecinkowych online dla wszystkich magistral.

CANnector Log - data logger z buforem i trybem low power sleep, wybudzanym sygnałami lub ramkami CAN(FD).

Wydajny i wszechstronny

Platforma Linux umożliwia CANnectorowi wykonywanie złożonych aplikacji i operacje na danych bezpośrednio w urządzeniu. Obsługa plików z opisem magistrali umożliwia również pracę na poziomie sygnału.

Przy zastosowaniu funkcji 'Wake-up on CAN' i wyłączeniu sygnałów TX do magistrali, CANnector może być zastosowany w aplikacjach wrażliwych na zasilanie i bezpieczeństwo.

CANnector jest dostępny w różnych wersjach sprzętowych, różniących się jedynie liczbą obsługiwanych interfejsów. Maksymalna liczba interfejsów to 6x CAN (FD), 2x LIN, 2x cyfrowe IO i 1x interfejs EtherCAT slave, a także Ethernet i USB. Interfejs EtherCAT slave jest zaimplementowany przy użyciu technologii Anybus® CompactCom firmy HMS, co pozwala w przyszłości na obsługę innych przemysłowych protokołów Ethernet. Opcjonalnie dostępne są rozszerzenia USB, takie jak Wi-Fi i Bluetooth.

Połączenie z chmurą i PLC

Ixxat CANnector oferuje liczne dodatkowe funkcje, które umożliwiają na przykład wizualizację danych na żywo i symulację za pomocą urządzeń mobilnych (smartfona lub tabletu) przez Wi-Fi lub łączność z chmurą przez OPC-UA, MQTT lub przez HMS Hub ™ - własne rozwiązanie HMS dla danych przemysłowych.

Wykorzystując interfejs EtherCAT slave, CANnector umożliwia bezpośrednie połączenie sieci opartych na CAN(FD) z przemysłowymi sieciami Ethernet lub PLC.

Wszystkie funkcje mogą być wykonywane równolegle, dzięki czemu np. rejestrowanie danych może odbywać się równocześnie z mostkowaniem CAN(FD) i wizualizacją danych na urządzeniach mobilnych.

Łatwa konfiguracja metodą przeciągnij i upuść

HMS udostępnia bezpłatne narzędzie Windows, które umożliwia łatwą konfigurację CANnectora, w którym „połączenia” między źródłem a celem są ustanawiane przy użyciu metody „przeciągnij i upuść”. Opcjonalnie można zaimportować opisy magistrali CAN(FD) w celu konfiguracji. Standardowy zakres funkcji można rozszerzyć za pomocą zintegrowanego środowiska programistycznego i debugowania oraz własnego kodu użytkownika C lub modeli Matlab / Simulink, które można wykonać bezpośrednio na urządzeniu.

 

CANnector
CANnector

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco! Otrzymasz regularnie informacje o produktach, wydarzeniach oraz promocjach.

O nas

NaviNet dostarcza rozwiązania dla Przemysłu 4.0. Są to urządzenia służące do transmisji danych w automatyce, energetyce i przemyśle. Gównymi odbiorcami są  branże transportu szynowego, automotive oraz integratorzy systemów automatyki. Oferujemy rozwiązania dla sieci CAN (LIN, CANopen, DeviceNet, J1939), bramki Smart Grid, radiomodemy wieloprotokołowe, urządzenia dla ethernetu przemysłowego. Więcej...

About us

NaviNet provides solutions for Industry 4.0. These are devices for data transmission in automation, energy and industry. The main recipients are the rail transport and automotive industries as well as automation system integrators. We offer solutions for CAN networks (LIN, CANopen, DeviceNet, J1939), Smart Grid gateways, multi-protocol radio modems, devices for industrial Ethernet.