71 723 49 35

ul. Rysia 1a/255

Wrocław, 53-656

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Technologia M2M

M2M (Machine-to-Machine) to technologia, która ma zastosowanie w przemyśle, transporcie, medycynie oraz szeroko rozumianej ochronie. M2M pozwala na wymianę informacji między urządzeniami, przy czym komunikacja ta może dotyczyć kilkuset tysięcy jednostek umieszczonych na różnych kontynentach. Sieć M2M umożliwia transmisję danych w oparciu o systemy GSM/GPRS.

Sieci M2M wymagają odmiennego podejścia w projektowaniu i w procesie produkcji kart SIM. W urządzeniach działających w standardzie GSM są to zazwyczaj elementy, które da się usunąć. Co więcej, czas użytkowania karty SIM w telefonie jest względnie krótki i wynosi w większości przypadków kilka lat. W zastosowaniach przemysłowych wymagania są inne. Oczekuje się, że w aplikacjach M2M czas pracy urządzeń wyposażonych w karty SIM będzie wynosił przynajmniej 10 lat.

Sieci M2M mogą być stosowane do monitorowania magazynów oraz procesów produkcyjnych: sprawdzania stanu maszyn, kontroli zużycia materiałów eksploatacyjnych, zarządzania gospodarką magazynową.

M2M realnie przekłada się na zwiększenie przychodów i minimalizację kosztów. Dystrybutorzy różnych towarów dzięki komunikacji M2M będą mogli optymalizować procesy logistyczne. Firmy zajmujące się dostawami materiałów eksploatacyjnych oraz serwisowaniem maszyn, urządzeń oraz narzędzi mogą pracować w oparciu o prognozę awarii, a także lepiej planować trasy wizyt serwisowych. Dane z czujników ruchu umieszczonych w zakładach produkcyjnych oraz magazynach mogą być na bieżąco analizowane.

Nasza oferta (routery z telemetrycznymi kartami SIM) zostanie opisana dokładniej już wkrótce. Tymczasem zapraszamy do skladania zapytań ofertowych.

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco! Otrzymasz regularnie informacje o produktach, wydarzeniach oraz promocjach.

O nas

NaviNet jest firmą inżynierską specjalizującą się w systemach transmisji danych dla automatyki i przemysłu. Rynek motoryzacji i transportu to nasi główni odbiorcy. Dostarczamy rozwiązania dla sieci CAN (interfejsy, gateway'e, przyrządy diagnostyczne i pomiarowe, LIN, CANopen, DeviceNet, J1939), aplikacji radiowych (transmisja szeregowa i GSM, WiFi, Bluetooth), ethernetu przemysłowego (konwertery, serwery, switche, modemy xDSL, routery) Więcej...

About us

NaviNet is an engineering company specializing in data transmission systems for automation and industry. Automotive and transportation market are our main customers. We provide solutions for the CAN networks (interfaces, gateways, diagnostic tools and measurement, LIN, CANopen, DeviceNet, J1939), radio applications (serial transmission, GSM, WiFi, Bluetooth), Industrial Ethernet (converters, servers, switches, modems, xDSL , routers).